czwartek, 26 lipca 2018

" WRÓĆ DO TRIORY "

                                      "WRÓĆ DO TRIORY"


     Autor: Jolanta Kosowska

     Wydawnictwo: Novae Res

     Liczba stron: 362


Sięgając po nową powieść Jolanty Kosowskiej nie wiedziałam czego się spodziewać. Po lekturze 
" Labiryntu obłędu " i " Drugim dnie " czegoś mi brakowało i czułam pewien niedosyt . W tym przypadku jest całkowicie odwrotnie.

   "Wróć do Triory" zachwyciło mnie od pierwszych stron. Jest to magiczna , wręcz bajkowa opowieść o przyjażni , życiu , trudnych relacjach rodzinnych ale co  najważniejsze o sile szczerej i prawdziwej miłości. W nieprawdopodobny sposób losy czwórki głównych bohaterów splatają się -co daje początek wspaniałej podróży , także w głąb siebie.
  Autorka przenosi nas do tajemniczego miasteczka położonego u stóp Alp Liguryjskich , gdzie w szesnastym wieku doszło do pogromu domniemanych czarownic. Zdarzenie to nadal kładzie się cieniem na terazniejszość i stwarza niesamowitą aurę tajemniczości , magii , potrafi przywołać ciarki na całym ciele. Triora zaskakuje nas na każdym kroku-opisy miasteczka i najbliższego otoczenia sprawiają  że chce się tam pojechać i dotknąć tajemnicy własną ręką.
  "Wróć do Triory" jest napisana lekko i bardzo przystępnie. Czyta się ją bardzo szybko - jak dla mnie zdecydowanie za szybko. Jest to idealna książka na lato i polecam ją z całego serca.
                   

               "-Triora to dziwne miasto-kontynuował- Ale ja oczywiście mówię to panu zupełnie prywatnie. Pan zrobi tak , jak pan zechce. Zwykle ludzie robią tak , jak uważają , że jest dla nich najlepiej. Czasami , tak jak muszą. Rzadko tak , jak naprawdę powinni. Niech pan przemyśli to , co mówię. Triora to bardzo dziwne miejsce. Tam czasami ludzie znikają. Nikt ich już póżniej nie znajduje.."
        Moja ocena : 10/10  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz