wtorek, 31 lipca 2018

" OSTATNI BASTION BARTA DAWESA "

                          "Ostatni bastion Barta Dawesa"
Autor: Stephen King jako Richard Bachman

Wydawnictwo: Albatros , Prószyński i S-ka

Partner kolekcji: ringier axel springer

Liczba stron: 281
      Kiedyś spotkałam się z opinią " Stephen King- jest to autor, którego się kocha lub nienawidzi".
Ja na szczęście należę do tej grupy kochającej ;)
Ci, co czytają książki tego autora, wiedzą, że w wielu nich pojawiają się wątki-kosmitów, różnej maści stworów, nadprzyrodzonych mocy, równoległych światów itd. itp. Niestety czasami jest to za bardzo przekombinowane.
    W " Ostatni bastion Barta Dawesa " nic z tych rzeczy nie znajdziemy. Za to przesycona jest wszystkimi emocjami i uczuciami. Od miłości do rozpaczy i szaleństwa. 
Jest to opowieść o następstwach nietrafionych decyzji, stracie dzieci i rozpadzie małżeństwa, i co najważniejsze o gniewie zwykłego człowieka w walce z systemem. Człowieka , który z góry jest skazany na porażkę.
Wbrew pozorom jest to książka z tych " ciężkich ", co zostają w człowieku na dłużej i zmusza do głębokich refleksji. Po skończonej lekturze długo się zastanawiałam, jak ja postąpiłabym na miejscu głównego bohatera.
Książka napisana jest fajnym przystępnym językiem. Czyta się szybko i co zaskakuje dość przyjemnie. Polecam z dużą przyjemnością.


           Moja ocena : 8/10 
        " W drodze do domu nie rozmawiali. Widok mijających ich latarni tak go oszałamiał , że nie miał już siły na nic innego. Kiedy przejeżdżali obok robót drogowych , zasięgnął opinii Drake'a.
          -Budują nowe drogi dla pasących się energią potworów, kiedy w tym mieście głodują dzieci-odparł Drake dobitnie.-Co myślę ? Myślę, że to zbrodnia.
Postanowił opowiedzieć mu o bombach, płonącym dźwigu, płonącej przyczepie... a potem się rozmyślił. Drake mógłby pomyśleć, że to halucynacja. Albo gorzej, mógłby mu uwierzyć. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz