piątek, 24 sierpnia 2018

" CZARNY DOM "

                                      "Czarny dom " 

                                           cz.1 i cz.2

     


Autorzy:  Stephen King  Peter Straub

Tłumaczenie: Marek Mastalerz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros, Prószyński i S-ka

Partner kolekcji: ringer axel springer

Liczba stron: 330 +377
   


     To chyba nie będzie pochlebna recenzja, ponieważ pierwsza myśl po zamknięciu książki to : NARESZCIE !! Już dawno żadna książka tak mnie nie zmęczyła. I nie chodzi tutaj o liczbę stron.

 "Czarny dom" jest o luzna kontynuacja "Talizmanu" .Spotykamy głównego bohatera o dwadzieścia lat starszego-emerytowanego policjanta który osiedla się małej miejscowości w Wisconsin. Kiedy opinią publiczną wstrząsają coraz bardziej brutalne morderstwa dzieci ,na prośbę lokalnej policji i przyjaciela Jack Sawyer staje do nierównej walki.
Psychopatyczny morderca-kanibal  nazwany przez media " Rybakiem " poczynia sobie coraz śmielej i posuwa się coraz dalej.Okrutne listy które wysyła do rodzin zabitych utwierdzają nas tylko w tym przekonaniu.Zwrot akcji następuje w momencie porwania małego Taylera gdzie wszystko wskazuje na interwencje istot pozaziemskich.To wydarzenie zmusza Jacka do przeniesienia się w terytoria i powrotu do przeszłości.
  
Mnie osobiście książka nie zachwyciła. Nudne opisy miejsc i ludzi którzy dla akcji są całkowicie obojętni, sprawiają ze fabuła się ciągnie.Do szału doprowadzało mnie to że narracja prowadzona jest w czasie terazniejszym i w dodatku z perspektywy kruka.No nie,  to zdecydowanie książka nie dla mnie.Po przeczytaniu " Talizmanu" byłam długo pod wrażeniem tutaj niestety czegoś mi brakowało i to bardzo.   

                  Moja ocena: 5/ 10
       " Mgła sprawia, że znajome wydaje się obce. Do tego dochodzi zapach- pradawna, mewia woń, wciskająca się głęboko w nozdrza i budząca ukrytą część umysłu, zdolną do uwierzenia w potwory, gdy skraca się perspektywa, a serce ogarnia niepokój. "
                                                                                     -Stephen King " Czarny dom "


     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz