wtorek, 14 sierpnia 2018

" ZAŚLEPIENIE "

                                       " ZAŚLEPIENIE "
   Autor : Aga Lesiewicz 

  Przekład : Michał Strąkow

  Wydawnictwo : Insignis

  Liczba stron : 402

  Aga Lesiewicz od ponad trzydziestu lat mieszka i pracuje w Londynie. W 2013 roku po urazie kolana wydała swoją pierwszą powieść " Rebound " który został wydany także we Francji. " Zaślepienie " to jej druga powieść-bardzo dobrze napisany i złożony thiller psychologiczny.
Kierowana pochlebnymi opiniami zdecydowałam się sama sięgnąć po tę książkę.

  Główną bohaterką jest młoda , utalentowana i dobrze zapowiadająca się pani fotograf- Kirsten. Wydaje się że jej życie jest poukładane i przyjemne. Mieszkanie w nowoczesnej dzielnicy Londynu , przystojny i bogaty narzeczony przy boku, przyjaciele którzy zawsze są obok, praca która mogłaby  być lepsza-ale daje stały dochód...Czego chcieć więcej....Wszystko układa się dobrze do momentu gdy na jej skrzynkę odbiorczą przychodzi dziwny e-mail nawiązujący do jej pracy z przeszłości. Od tego momentu jest już tylko gorzej. Niespodziewana strata pracy, tragiczna śmierć narzeczonego, próba samobójcza przyjaciela,  i co gorsze nowe wiadomości które stają się coraz bardziej mroczne i bezwzględne doprowadzają dziewczynę na skraj załamania nerwowego. Kirstin nie wie komu może ufać?  Kto jest jej przyjacielem, a kto wrogiem? Okazuje się ze jej życie nie jest tak idealne jakby się wydawało, a ludzie w koło nie zawsze są tymi za których się podają.Do końca nie wiemy kto jest stalkerem.

  "Zaślepienie " porusza przede wszystkim problem stalkingu który,  w dzisiejszych czasach jest coraz częstszym zjawiskiem i niestety każdy może paść ofiarą stalkera. Pokazuje nam że bez pomocy osób z zewnątrz jest nam trudno się bronić i nie zawsze się to udaje.Autorka zmusza nas do zadania sobie pytania : jak sami byśmy się zachowali w takiej sytuacji? Jak zachowalibyśmy się gdyby ten problem dotknął kogoś z naszych bliskich? Czy dalibyśmy sobie radę ?

  Akcja z początku dzieje się bardzo szybko, a napięcie towarzyszy nam od pierwszej strony.Dzięki dokładnym opisom możemy poznać pracę fotografa "od kuchni" i przekonać się jak wykorzystać te umiejętności nie zawsze zgodnie z prawem.Książkę czyta się przyjemnie i do końca jesteśmy trzymani w niepewności. Ja osobiście zostałam zaskoczona. Z przyjemnością przeczytam również pierwszą książkę tej autorki.

           "  Ból. Chciałabym móc ci powiedzieć, że z czasem przeminie. Ale to nie prawda.Ból tkwi w nas jak cierń i gdy tylko go poruszymy, odzywa się na nowo.Kiedy próbujesz go usunąć, włazi jeszcze głębiej. Ale z czasem nauczysz się, jak sobie z nim radzić, ostrożnie, na jego warunkach.Nauczysz się z nim żyć. "
                                                             -Aga Lesiewicz  " Zaćmienie "
                                                              Moja ocena :  9/10Brak komentarzy:

Prześlij komentarz