poniedziałek, 1 lipca 2019

WROGA MIŁOŚĆ część1


    Autor : Ana Rose  (pseudonim autorski)

    Wydawnictwo : WasPos

    Liczba stron: +/- 302 e-book

    Data premiery : 27.06.2019

* Okładka autorki.


    Witam Was serdecznie. Dziś przybliżę Wam powieść, która wciąga od pierwszego akapitu i sprawia, że nie sposób się od niej oderwać. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Rose, jednak jestem całkowicie przekonana, że nie ostatnie.  Zapraszam Was serdecznie.

    Ana Rose (pseudonim autorki) - Urodziła się w 1988 roku w Ostrowi Mazowieckiej. Ukończyła studia magisterskie w wyżej szkole Policji w Szczytnie. Żona, mama dwójki dzieci. Uwielbia czytać, a od kilku lat sama pisze dla swojej przyjemności. Debiutowała w 2018 roku książką „PŁONĄCY LÓD nieczyste zagranie” napisaną wspólnie z koleżanką. (źródło WasPos).

    Adeline i Kelly Adler, córki amerykańskiego bossa mafii, całe swoje życie ukrywane są przed żądnym ich krwi, życiowym wrogiem ojca- bossa konkurencyjnej mafii. 
Całe życie ochraniane i przenoszone z miejsca na miejsce, pragną zaznać swobody i beztroski. Mimo grożącego im niebezpieczeństwa, ojciec ukrywa je w mieście rządzonym przez konkurencję, w myśl zasady — pod latarnią jest zawsze najciemniej. 
Dziewczyny zaczynają poznawać studenckie życie,  zyskują na popularności, poznają ludzi i nawiązują przyjaźnie. Pomimo ciągłego zagrożenia starają się wieść normalne życie, zwyczajnych amerykańskich nastolatek. 
Udaje im się to momentu, gdy na ich drodze staje Damion O'Donnel i jego "paczka"- śmiertelny wróg, syn mafijnego bosa, najmłodszy płatny zabójca na świecie, i co gorsze...to właśnie jego zadaniem jest zagłada sióstr. Na szczęście ma tylko szczątkowe wiadomości na ich temat i nie wie, jak dziewczyny wyglądają.
Buntownicza Kelly, zaczyna się zadawać ze znajomymi O'Donella i mimowolnie zaczyna również wciągać w to siostrę. 
Adeline "wpada'' w oko Damionowi i w tym momencie zaczyna się rozgrywka o życie sióstr. Młodzi zbliżają się do siebie, rodzi się uczucie i wtedy następuje to, co nieuniknione. O'Donnel dowiaduje się z kim tak naprawdę ma do czynienia.... Wykona zadanie powierzone przez Ojca, czy jednak wygra miłość i to uchroni dziewczyny przed śmiercią? 

    Tak jak napisałam u góry, jest to historia, która wciąga od pierwszego akapitu. Już prolog daje przedsmak czytelniczej uczty, a potem... jest tylko lepiej. 
Groźny mafijny świat, bezlitośni zabójcy, zakazana miłość...to czysty przepis na sukces. I śmiało mogę napisać, że ten sukces został osiągnięty. 
Autorka buduje napięcie do ostatniej kropki, przez co nie chce się przerywać lektury, czyta się do końca- bez chwili przerwy. Chce się poznać emocje które szarpią bohaterami, spojrzeć na sytuację ich oczami. Postarać się zrozumieć ich postępowanie i zadać sobie pytanie...ciekawe jak ja bym się zachowała/ zachował w danej sytuacji.
Ciekawe opisy, niewymuszone dialogi, szybka akcja- to wszystko sprawia, że czekam na drugą część z olbrzymią niecierpliwością, i gdzieś głęboko w sercu wiem, że będzie równie dobra, jak pierwsza. 
Wam również polecam tę historię z czystym sumieniem. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie, a chwile spędzone z książką, dzięki lekkiemu pióru pani Any, naprawdę dadzą Wam chwile wytchnienia i relaksu.


MOJA OCENA : 10 / 10


" Widok Adeline, tańczącej z pieprzonym Evanem, jest do mnie ciosem... Nie, nawet nie ma takiej opcji. Po prostu odkąd ją pierwszy raz zobaczyłem, jedno jest pewne, stała się moja. Nikt inny nie ma do niej prawa. Jedyną osobą, która może cokolwiek z nią zrobić, jestem ja sam. Nikt inny. Ja, Damion O'Donnell. "

                                          - Ana Rose „Wroga miłość część 1” 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Autorce.  
       

7 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej ani o tej autorce ani o ksiazce. Z chęcią poznam te historie.
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To także moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale naprawdę nie żałuję.
   Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)

   Usuń
  2. Zachęcam do zaobserwowania bloga. Będzie mi niezwykle miło :)

   Usuń
 2. Zaciekawilas mnie. Chetnie bym ja przeczytala. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło i cieszę się z tego faktu. Naprawdę polecam z całego serca :)
   Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)

   Usuń
  2. Zachęcam do zaobserwowania bloga. Będzie mi niezwykle miło :)

   Usuń
 3. Przyznam szczerze ,że gdyby nie Twoja recenzja, nie zwróciła bym na tę książkę uwagi, a tak wysoka ocena zachęca, by dać jej szansę. 😊

  OdpowiedzUsuń