czwartek, 4 lipca 2019

POGIĘTE BAJKI. Spokój grabarza.

                                       ** PRZEDPREMIEROWO**    Autor : Marcin Pełka

    Wydawnictwo : Novae Res

    Liczba stron : 222

    Data premiery : 23.07.2019


Znalezione obrazy dla zapytania 978-83-8147-453-5 * Google

    Witam Was serdecznie. Dziś chciałbym przedstawić Wam książkę, która rozłożyła mnie na łopatki, rzuciła na kolana, i naprawdę nie wiem, jak ubrać w słowa to czuję. Pokażę Wam nowe wersje bajek naszego dzieciństwa.

    MarcinPełka- lekarz, specjalista dermatologii i wenerologii, doktor nauk medycznych. Szeroko pojętą literaturą fantastyczno-naukową interesuje się od czasów szkoły podstawowej. W miarę upływu czasu zainteresowanie to przerodziło się w pasję i doprowadziło do tego, że sam zmierzył się z piórem. Jest fanem krótkich, humorystycznych opowiadań i takie właśnie formy przeważają w jego twórczości. Nieliczne wolne od pracy chwile chętnie spędza nad wodą z wędką w dłoni. (informacja wydawnictwa)

    Bohaterowie dobrze znanych bajek w wersji hard. Dwadzieścia krótkich opowiadań, w których znajdziemy między innymi Krecika, Batmana, Pszczółkę Maję i wielu, wielu innych. Każdy z nich zmaga się z własnymi demonami, uzależnieniami co prowadzi do absurdalnych zdarzeń i sytuacji. Co z tego wyniknie ? Musicie sami przeczytać i wyrobić swoje zdanie.

    „O mamo” ...to pierwsze zdanie, które przyszło mi na myśl po odłożeniu książki. Trafiłam z wyborem totalnie w nie swoje „klimaty”, wręcz strzeliłam sobie w kolano.
Oczywiście nie mam tu na myśli, że książka jest zła, bo zdecydowanie nie jest.
Zaznaczę tylko, że Autor pojechał po bandzie i to grubo. Trzeba tutaj pogratulować mu fantazji, wyobraźni i poczucia specyficznego humoru.
Jeśli lubicie dosadne słownictwo, rubaszny humor i daleko idący cynizm, będzie to dla Was świetna lektura. Absurd i satyra aż kapie z tej książki.
Mnie osobiście też spodobało się kilka opowiadań, kilka razy parskałam szczerym śmiechem, jednak moje wewnętrzne dziecko wyszło nieźle pokiereszowane z tej przygody. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Czy mogę polecić Wam ten tytuł ? Myślę, że tak jednak musicie być przygotowani na niezły szok. Spojrzenie, chociażby na kultowego Krecika- już nigdy nie będzie takie samo.
Aaa i błagam, nie dawajcie tej książki swoim dzieciom...to jest pozycja zdecydowanie dla DOROSŁYCH !!


MOJA OCENA : 7/10


"Kiedy poranne słońce wspięło się wyżej, zaczęło porządnie przygrzewać. Obudzona narastającym ciepłem Maja ziewnęła najpierw, a potem przeciągnęła się. Uniosła liść, którym była przykryta, odsłaniając tym samym Gucia. Truteń spał w najlepsze niczego nieświadomy. Maja klepnęła go w wypiętą okolicę żądła. Nie widząc efektów, powtórzyła tę czynność nieco energiczniej. Gucio zamlaskał, coś wymamrotał, snu jednak nie przerwał. Z podrażnionej klapsami okolicy wypuścił za to bąka. Wkurzyło to Maję do takiego stopnia, że sprzedała partnerowi solidnego kopa w słabiznę tuż za żądłem."
                           - Marcin Pełka „POGIĘTE BAJKI. Spokój grabarza”Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Novae Res.


    

    

4 komentarze:

 1. Hmmm ciekawa jestem tej książki. Może kiedyś ją przeczytam :)
  Pozdrawiam :)
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj potrafi zakręcić człowiekiem ;)
   Pozdrawiam i miłego dnie życzę :)

   Usuń
 2. Wydaje się ciekawa, ale moje wewnętrzne dziecko krzyczy: nie! :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje wewnętrzne dziecko do tej pory nie umie dojść do siebie i wyrzucić z pamięci kilka wyobrażonych obrazów ;)
   Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)

   Usuń