sobota, 21 marca 2020

SEKRETY ZAMKOWYCH PODZIEMI


    Autor: Joanna Hacz

    Wydawnictwo: LUCKY

    Gatunek: Obyczajowa, Przygodowa

    Liczba stron: 420

    Data premiery: 29. 01. 2020

                                   Okładka książki Sekrety zamkowych podziemi *Google

    Joanna Hacz- Nauczycielka, polonistka i anglistka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z kolei angielską na Uniwersytecie Opolskim. Pracuje w gimnazjum. Kocha swoją pracę i bardzo lubi młodzież, chociaż przyznaje, że od czasu do czasu  jest ona wielkim wyzwaniem dla zachowania zdrowego rozsądku. Prywatnie szczęśliwa żona i matka niespełna trzyletniego łobuziaka. Bardzo lubi podróże i jest maniaczką zwiedzania zamków oraz skansenów.
(Źródło: Lubimy czytać)

    Kaśka, szalona i nieobliczalna studentka polonistyki, wraz z koleżankami wyjeżdża na wakacje. Początkowo wyjazd nie zapowiadał się niezwykle, do czasu, aż dziewczyny dotarły na miejsce...
Okazało się, że wczasowiczki nie mogą zamieszkać w zamkowym hotelu, ponieważ w ostatnim czasie kilka kobiet zaginęło tam w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewczyny, nie chcąc zrezygnować z przygody, dopinają swego i ostatecznie dostają zakwaterowanie w jednym z pokoi.
Żądna przygód Kaśka odkrywa tajemne podziemia ukryte przed turystami, ale to tylko początek ciągu zagadkowych wydarzeń.
(Opis wydawcy).

    "Sekrety zamkowych podziemi" to lekka i zabawna opowieść, która zabiera nas do tajemniczego zamku, położonego gdzieś na południu kraju.
Wraz z bohaterami krok po kroku odkrywamy tajemnicę zniknięcia trzech kobiet, i przeżywamy rodzące się namiętności w myśl zasady "Kto się lubi, ten się czubi".
Splot zaskakujących wydarzeń, szybka akcja i jej nagłe zwroty nie raz przywoływały na twarz uśmiech, kilka razy wręcz parskłam szczerym śmiechem. Ciekawe i zabawne dialogi, nadają lekkości całej lekturze, są bardzo naturalne, nie przynudzają i nie ciągną się w nieskończoność.
Wątek kryminalny bardzo fajnie poprowadzony, wręcz zaskakujący. Do ostatniej strony nie mogłam odkryć, kto jest tym "czarnym charakterem", a i kilka razy można było poczuć nutkę grozy.
Wyrazistość i różnorodność bohaterów wprowadzają do powieści powiew letniej przygody. W pewnym momencie złapałam się na myśli, że chciałabym, żeby ta powieść, się nie kończyła, tak dobrze mi się ją czytało. 
Zakończenie wprawiło mnie w niemałą konsternację, okazało się bowiem, że przeżycia, które spotkały Kaśkę, niczego jej nie nauczyły, i nadal jest nieobliczalnym niebieskim ptakiem.
Co, przyznaję, po końcowych scenach myślałam, że się zmieni i dziewczyna w końcu się ustatkuje.

    Czy polecam?
Polecam serdecznie. Fantastyczna przygoda, która przyniesie chwilę relaksu i uśmiechu po ciężkim dniu.

POLECAM...

"W jaki sposób i po co zaniosło mnie do umiejscowionego w pobliskim miasteczku urzędu gminy, tego niestety nie potrafię powiedzieć. Co więcej! Nie dość, że w ogóle odważyłam się tam pójść i nagabywać zszokowanego doszczętnie wójta, to jeszcze na dodatek złego założyłam na siebie mało elegancką czarną, nieposiadającą rękawów bluzkę oraz swoje ulubione poprzecierane gdzieniegdzie, wiszące z artystyczną fantazją ogrodniczki. Na głowie z kolei, o głupoto i zgrozo, na owych niebieskich rozpuszczonych i widowiskowych włosach, dzierżyłam dżinsową farmerską czapeczkę z daszkiem, na ramiona zaś zarzuciłam swój stary harcerski plecak, pożyczony kilka lat wcześniej od Remika."
                                - Joanna Hacz "Sekrety zamkowych podziemi"

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu LUCKY.
5 komentarzy:

 1. Jeżeli dużo się dzieje i czyta się szybko to chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz czytam o tej książce, ale czuję się zachęcona do jej lektury. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie przedstawiłaś mi tę książkę i będę miała ją z pewnością na uwadze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chetnie byl ja przeczytala. Wpisuje ja na listę. :)

  OdpowiedzUsuń