wtorek, 4 czerwca 2019

MARVIN


    Autor : Iza Korsaj

    Wydawnictwo : Inanna

    Liczba stron : 226
    Witam Was serdecznie. Dziś przychodzę do Was z historią całkiem różną od tych, które prezentowałam Wam do tej pory. Jest to opowieść, obok której nie można przejść obojętnie i która na długo zagości w waszych myślach. Zapraszam...

    Iza Korsaj-  Urodziła się w roku 1984, w Gdyni. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, jest również absolwentką reklamy i marketingu medialnego. W 2005 r. zdobyła nagrodę specjalną w kategorii " student " w IV edycji Konkursu Literackiego Uniwersytetu Gdańskiego na Prozę za opowiadanie " Nigdy więcej ", które pod zmienionym tytułem " Maska normalności " ukazało się nakładem wydawnictwa Genius Creations w antologii opowiadań " geniusze fantastyki".
"Marvin " jest pierwszą częścią z planowanej serii o doktorze Marvinie Crossie.

    Ile utraciłeś ze swojego człowieczeństwa ? Jak wiele zniesiesz, aby ponownie móc nazwać siebie człowiekiem? 
Te pytania zadaję moim pacjentom podczas napraw ich zdegenerowanych osobowości. Zawsze daję im wybór i czas na odpowiedź. Bez nienawiści, ale i bez litości dla słabych.
Jedni udzielają poprawnej odpowiedzi i przyjmują mój dar. Inni, cóż...znikają. Pierwsi uczynili swoje życie pełniejszym i bardziej wartościowym, drudzy uratowali życie komuś godnemu miana człowieka.
Nazywam się Marvin T. Cross i jestem bostońskim chirurgiem. Uważam się za największego humanistę naszych czasów, gdyż nie mam boga przed człowiekiem. W moich oczach, marnując dany ci przez naturę potencjał, bluźnisz. Nie lękaj się, jednak wyciągnę do ciebie pomocną dłoń... (opis okładki)

    Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Izy Korsaj i bardzo żałuję, że stało się to tak późno. Może zabrzmi to dla Was dziwnie lub źle, ale lubię takie ociekające brutalnością opowieści i byłam bardzo zadowolona, gdy książka trafiła w me ręce. Z góry zaznaczę, że nie jest to historia dla ludzi o słabych nerwach. Krew leje się strumieniami, a przedstawiony krok po kroku proces " naprawy " potrafi przyprawić o niemałe mdłości. 
Autorka stworzyła niezwykle mocny thriller, po którego przeczytaniu zostaje w głowie tylko pytanie... Jak człowiek potrafi wiele znieść i do czego jest zdolny, by zachować życie. 
Pokazała nam zadziwiające schematy ludzkiego umysłu, jego pragnienia i obawy. To jak łatwo zmanipulować drugiego człowieka, by osiągnąć własny cel, oraz to jak łatwo jest się pogubić, zrobić krok za daleko, i z oprawcy stać się samemu ofiarą.

    Pani Iza napisała powieść, która zostaje w człowieku na długo. Nie da się ot tak odłożyć książki na półkę i jakby nigdy nic wrócić do swoich codziennych obowiązków. Trzeba naprawdę ją " przetrawić " i poukładać ją sobie w głowie.
Przedstawiona historia jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, ciężko znaleźć jakąkolwiek nieścisłość w fabule. Akcja toczy się szybko, co sprawiło, że nim się obejrzałam, dotarłam do końca. 
Olbrzymim plusem dla mnie jest również okładka. Nienachalna, ale przyciągająca wzrok i dająca pewność, że będzie się działo.
Polecam Wam tę powieść z całego serca, tym bardziej że jest to pierwsza część z planowanej serii o doktorze Marvinie T. Cross'ie.
Z olbrzymią niecierpliwością czekam na kolejne tomy. Mam cichą nadzieję, że będą jeszcze bardziej przerażające.


MOJA OCENA :    10 / 10


" Decyduję się na wolontariat w tym beznadziejnym, cuchnącym miejscu. Celowo wybieram placówkę o najgorszej opinii i niskim standardzie opieki. Szukam w niej informatora- odrzuconego rodzica, który powodowany złością i żalem do potomka wepchnie go wprost w moje naprawcze ręce. Dziecko, które skazuje rodzica na pobyt w takiej umieralni, z pewnością musi być wyrodne. "

                                                  - Iza Korsaj " Marvin "


ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI SERDECZNIE DZIĘKUJĘ AUTORCE.
5 komentarzy:

 1. Nie czytałam, ale recenzja i ocena wyglądają zachęcająco

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak miłe słowa. Jeśli lubisz takie klimaty to pozycja idealna ;)

   Usuń
 2. Tak wysoka ocena zachęca do sięgnięcia po książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam ;) Jeśli lubisz takie mocne klimaty to pozycja idealna ;)

   Usuń
 3. Nie znam tej książki, ale skoro tak wysoko ją oceniasz, to postaram się w wolnej chwili zwrócić na nią swoją uwagę.

  OdpowiedzUsuń