środa, 14 sierpnia 2019

BĘDZIESZ MOJA

                                                         **PRZEDPREMIEROWO**


    Autor: Diana Brzezińska

    Wydawnictwo: Otwarte

    Liczba stron: 480

    Data premiery: 18. 09. 2019

    Witam Was serdecznie. Dziś chciałabym przybliżyć kolejny niezwykle ciekawy debiut. 
„Będziesz moja” otwiera serię kryminalną (przewidziane są trzy tomy). Zapraszam do lektury, bo już od początku dzieje się dużo...

    Diana Brzezińska- Pisarka i prawniczka. Charakterna miłośniczka dobrej literatury, amatorka jazdy konnej, zakochana w szaleńczych latynoskich rytmach. „Będziesz moja” to pierwsza część jej debiutanckiej serii kryminalnej. (informacja wydawnictwa).

    Ada i Krystian, pracują w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nad tajemniczym zaginięciem sprzed dziesięciu lat. 
Ona rudowłosa psycholożka zajmująca się tworzeniem profili psychologicznych. Powszechnienie uważana za lenia z niewyparzonym językiem. Okropna spóźnialska i miłośniczka seriali kryminalnych.
On przystojny, seksowny i ambitny podkomisarz. Słowa „mąż” i jego pochodne, w jego słowniku nie istnieją. Nałogowy podrywacz, który próbuje wszystkimi znanymi sobie sposobami zaciągnąć Adę do łóżka.
Gdy miastem wstrząsa seria brutalnych morderstw, powstaje specjalnie powołany zespół śledczy, który ma za zadanie dopaść mordercę, zanim on znów zabije.
Znajomość Ady i Krystiana zacieśnia się coraz bardziej, a to nie podoba się osobom z ich otoczenia i przysparza im coraz więcej kłopotów.
Czas ucieka, morderca staje się coraz bardziej nieobliczalny i brutalny a zespół nie zdaje sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwo czyha tuż za rogiem. 
Nie takiego zakończenia sprawy się spodziewają... Wszystko zaczyna się komplikować w zatrważający sposób...

    Gdy pojawiła się możliwość przeczytania nowego kryminału, nie zastanawiałam się zbyt długo. Bardzo lubię ten gatunek literatury i byłam bardzo ciekawa tego nowego debiutu. I jestem w szoku do tej pory...
Diana Brzezińska stworzyła fenomenalny kryminał z nutką romansu.
Misternie utkana fabuła sprawia, że przez książkę się po prostu płynie. Wsiąka się w nią od pierwszego rozdziału i bardzo trudno jest ją odłożyć na bok choćby na chwilę. 
Spora ilość bohaterów i ich różnorakość z początku może wydawać się przytłaczająca, jednak jest to bardzo mylne odczucie. Każdy z nich wnosi coś ciekawego do historii. Wszystko układa się w przejrzysty sposób, a dzięki temu możemy poznać specyfikę pracy grup pracujących przy śledztwie. 
Autorka w interesujący sposób zdradza nam poszczególne zagadnienia, czy to z dziedziny medycyny sądowej, czy prawa karnego. Możemy sobie wyobrazić, jak to działa w realnym świecie.
Pani Diana w ciekawy sposób pokazuje ludzkie relacje, proces ich tworzenia. Bardzo mi się spodobało, że autorka nie posłała głównych bohaterów od razu do łóżka, co dzieje się w większości powieści.
Jest zaskakująco, mrocznie, tajemniczo i bardzo niebezpiecznie, a to jest to, co lubię najbardziej.
  
    Bez dwóch zdań ta pozycja wchodzi do mojej topowej dyszki najlepszych książek wydanych w 2019 roku. 
Z wielką niecierpliwością czekam na kolejne dwa tomy. Myślę, że jeśli będą tak samo dobre, jak tom pierwszy, najpoczytniejsi autorzy kryminałów w naszym kraju, poczują oddech debiutantki na swoim karku.
To po prostu trzeba przeczytać!!


„Pod kamienicę podjechała terenówka. Zatrzymała się na jedynym wolnym miejscu. Z pojazdu wysiadło trzech mężczyzn. Jeden z nich miał na sobie obcisły granatowy podkoszulek, drugi letnią koszulę. Najgorzej wyglądał mężczyzna o serdelkowatych palcach, jego koszula kleiła się do ciała, a pod pachami miał plamy potu. Kierowca, ten w letniej koszuli, nie podszedł do parkomatu. Weszli do kamienicy, w której pracowała Alicja. Skrzywił się. Nie miał pojęcia, kim są, ale instynktownie czuł,  że oznaczają kłopoty. Podniósł się ze swojego miejsca i ruszył w stronę terenówki z zamiarem spisania numeru rejestracyjnego”.
                                - Diana Brzezińska „Będziesz moja” Za możliwość przeczytania książki, serdecznie dziękuję wydawnictwu Otwarte.


      

    

4 komentarze:

 1. Planuję przeczytać tę książkę i jestem jej naprawdę ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy kolejne tomy to kontynuacja czy można czytać oddzielnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tę chwilę ciężko mi powiedzieć. Wydaje mi się, że będzie to kontynuacja dalszych losów głównych bohaterów.
   Dowiem się u źródła i dam jeszcze znać. Miłego dnia :)

   Usuń