wtorek, 7 stycznia 2020

MIĘDZY PRAGNIENIAMI                  **PATRONAT MEDIALNY / PRZEDPREMIEROWO**


    Autor: Anna Bednarska

    Wydawnictwo: NOVAE RES

    Liczba stron: 622

    Data premiery: 8. 01. 2020

                                    * Google

    Witam Was serdecznie. Dziś chciałabym przedstawić Wam najnowszą powieść pani Anny Bednarskiej, a przy okazji mój patronat medialny.
Na skrzydełku znajdziecie również kilka słów mojej rekomendacji.
Zapraszam...

    Anna Bednarska- Pisarka i redaktorka. Studiowała dziennikarstwo, filologię polską i terapię przez sztukę. Jej sztuki teatralne "Z twarzą przy ścianie" i "Wszyscy patrzą" były publikowane, wystawiane i nagradzane.
Autorka powieści obyczajowych "Trudny mężczyzna" i "Co byś zrobił, gdybyś mnie dogonił?". Mieszka we Wrocławiu. (informacja z okładki).

    Opis wydawcy: Natalię, Ninę i Remigiusza łączy przede wszystkim adres- mieszkanie, do którego wprowadzili się na pierwszym roku studiów. Siedem lat później, pochłonięci układaniem swoich spraw zawodowych, nadal tkwią pod jednym dachem, niewiele wiedząc o sobie nawzajem. Ale prosty dotąd układ komplikuje się i przestaje wydawać się najlepszą z możliwych opcją- za sprawą nowego współlokatora... Na horyzoncie pojawiają się silne uczucia, a wraz z nimi wracają głęboko skrywane traumy, z którymi bohaterowie będą musieli się zmierzyć.
Czy starczy im odwagi, by stanąć twarzą w twarz z przeszłością?
Czy miłość jest w stanie wygrać z lękiem?
Jedno jest pewne: wkrótce życie całej trójki ulegnie diametralnej zmianie...

     Każdy z nas czegoś pragnie... dla jednych będzie to inny człowiek, dla innych dobra materialne, a dla jeszcze innych możliwość życia według własnych zasad...
"Między pragnieniami" to historia, w której każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie, autentyczna, naszpikowana emocjami opowieść o tak zwanej "samotności w tłumie", gdzie niby wszystko gra i jest poukładane, a tak naprawdę ludzie żyją obok siebie, zupełnie się nie dostrzegając. Jest to książka, która niesie również wiarę. Wiarę w to, że każde marzenie i pragnienie jesteśmy w stanie spełnić.
Pani Anna stworzyła historię szczerą do bólu, obnażającą ludzkie słabości, pokazuje, jak łatwo jest ocenić drugiego człowieka, a zarazem jak trudno jest przyznać się do popełnionego błędu.

Ciekawa fabuła, wartka akcja, autentyczni bohaterowie- te wszystkie składniki składają się na bardzo wciągającą lekturę. Trudno jest odłożyć książkę na bok, nie wiedząc, jak się potoczą dalsze losy głównych postaci.
Autorka w doskonały sposób buduje napięcie, emocje, które targają bohaterami, sprawiły, że nieraz pojawiły się łzy wzruszenia, przeplatane szczerym uśmiechem. Istna emocjonalna huśtawka.
Powieść czyta się bardzo szybko, dlatego też objętość nie powinna być przeszkodą. 

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Anny, ale jeśli pozostałe są napisane w podobnym stylu, przy nadarzającej się okazji, z przyjemnością po nie sięgnę.

    Czy polecam?
Jak najbardziej.
"Między pragnieniami" to nietuzinkowa opowieść o miłości, przyjaźni, samotności i walce o siebie. Każdy z Czytelników znajdzie w niej coś dla siebie.

POLECAM...


"Natalia wyszła z kuchni z wrażeniem, że coś dziwnego zawisło między nią i Wrońskim. Ale istniało przecież proste wyjaśnienie jego zachowania. Gdy po imprezie wampirzej czekała z Anitą na taksówkę, przyjaciółka Niny widziała, jak Natalia rezygnuje z powrotu do domu i zostaje z Maksem. Anita nie była typem osoby, która trzyma dla siebie nowo zdobyte informacje. Właśnie dlatego teraz wszyscy już pewnie wiedzieli, że coś się wydarzyło między nią i Maksem. Remigiusz najwyraźniej bawił się tą wiedzą. Dlaczego? Tego Natalia nie wiedziała, ale przecież nigdy za nim nie nadążała. Nawet nie próbowała. Dobra wiadomość była taka, że wcale nie musiała."
                                    - Anna Bednarska "Między pragnieniami"


Za możliwość przeczytania książki, napisanie rekomendacji oraz objęcia patronatem medialnym serdecznie dziękuję wydawnictwu NOVAE RES.


     

   

5 komentarzy:

 1. Pierwszy raz czytam o tej książce, a szkoda. Zapisuję sobie tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie czekam na te książkę i już nie mogę się jej doczekać.
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż wstyd sie przyznac ale ja tez nie znam autorki i ksiazki :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio jestem na etapie książek historycznych lub fantasy, ale recenzja mnie zaintrygowala!

  OdpowiedzUsuń