środa, 4 marca 2020

DZIEWCZYNA Z PUSTEGO POKOJU    Autor: Kamil Szczygieł

    Wydawnictwo: NOVAE RES

    Liczba stron: 282

    Gatunek: Kryminał, Sensacja, Thriller

    Data premiery: 28. 02.2020


                                             Okładka książki Dziewczyna z pustego pokoju *Google


    Kamil Szczygieł- Brak informacji**

    Spokój mieszkańców miasteczka Ginger zakłóca seria tajemniczych wydarzeń. Najpierw w wypadku samochodowym ginie małżeństwo, a ich syn znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Trzy miesiące później w wyniku podobnej kolizji w śpiączkę zapada pani Rosename i nikt nie potrafi wyjaśnić, co stało się z jej 14-letnią córką. Chcąc odnaleźć dziewczynę, doświadczony detektyw Erick Rey i starszy posterunkowy Brendan Willy rozpoczynają śledztwo, w wyniku którego wkrótce docierają do skrzętnie skrywanych przez lata tajemnic hrabstwa. Kto jest w tej historii przyjacielem, a kto wrogiem? Komu należy zaufać, żeby poznać prawdę?
(Opis wydawcy)

    "Dziewczyna z pustego pokoju" to debiut, który już od pierwszych stron roztacza wokół siebie aurę tajemniczości i nieprzewidywalności.
Akcja wciąga od pierwszych stron i z każdą stroną robi się coraz ciekawiej, z niecierpliwością czeka się na rozwiązanie zagadki, ale z każdą stroną przybywa co raz więcej poszlak i tropów, które nie koniecznie prowadzą w dobrym kierunku.
Autor buduje napięcie w sposób wyważony i bezpretensjonalny, czuje się wręcz te emocje i rozterki, które targają bohaterami. Bohaterowie są bardzo wyraziści i różnorodni, łatwo zapałać do nich sympatią lub antypatią- wielu z nich ukrywa mroczne sekrety, które wychodzą na jaw w trakcie posuwania się akcji do przodu.

Książkę czyta się bardzo dobrze, jednak trzeba się naprawdę skupić i zapamiętać wiele nazwisk, ponieważ autor posługuje się nimi na przemiennie z imionami, co wprowadza dość spore zamieszanie- szczególnie w momentach, w których akcja znacznie przyśpiesza, a ilość postaci jest znacząca. Nie jest to jednak aż tak duży minus.

    Czy polecam?
Polecam bardzo serdecznie. Jak na debiut jest to książka szalenie intrygująca i wciągająca. Fani kryminałów i sensacji powinni być również zadowoleni, bo dzieje się tu naprawdę dużo. A zakończenie nie jest tak oczywiste, jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

POLECAM...

"Patrzyła na plakat jak w lustrzane odbicie, choć teraz wyglądała zupełnie inaczej. Włosy przykryła kolorową chustką, którą jej babcia znalazła w szafce z poprzedniego domu, a oczy skryła za okrągłymi okularami, który były na nią za duże ponieważ przysłaniały też część brwi i policzków. Spojrzała za siebie. Dwie starsze panie stały w kolejce po bilety, a jedna z nich poprosiła o przejazd do Dank County. Pracownik kolei odpowiedział jej, że ma szczęście, bo pociąg odjeżdża już za trzy minuty. Wcale nie miała szczęścia. Wszystko było dokładnie wyliczone."
                       - Kamil Szczygieł "Dziewczyna z pustego pokoju"


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu NOVAE RES.

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz