piątek, 5 czerwca 2020

ZWRÓĆ SIĘ DO MNIE


    Tytuł oryginału: Turn to Me

    Autor: Tiffany Snow

    Wydawnictwo: ARKADY

    Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan

    Gatunek: Sensacja, Romans

    Liczba stron: 408

    Data premiery: 2012 (data przybliżona)

    Data premiery na rynku polskim: 04. 08. 2016

                                           Okładka książki Zwróć się do mnie *Google

    Tiffany Snow  (ur.1978) ukończyła University of Missouri- Columbia, osiągając stopnie naukowe z historii i społecznej edukacji. Po wielu latach pracy jako instruktorka i konsultantka w dziedzinie technologii informacyjnych, teraz zajmuje się pisaniem książek. Jej seria O Kathleen Turner jest hitem wydawniczym na anglojęzycznym rynku, ma entuzjastyczne recenzje w amerykańskiej prasie i miliony fanów na FB.
Tiffany wraz z mężem i dwiema córkami mieszka w Kansas City.
(Źródło: Okładka książki).

    Kathleen narażona jest na wiele niebezpieczeństw ze względu na swój związek z Blane’em, który jako znany adwokat bierze udział w głośnej i trudnej sprawie, a jednocześnie ubiega się o stanowisko gubernatora stanu.
Blane, by ją chronić, wzywa na pomoc swego przyrodniego brata, Kade’a, byłego agenta FBI, a teraz wolnego strzelca, człowieka po przejściach, wiernie oddanego Blane’owi, który kiedy w młodości dowiedział się, że ma młodszego brata, wziął go na wychowanie, uwalniając tym samym od udręki życia w domach dziecka i rodzinach zastępczych.
Kade i Kathleen wspólnie stawiają czoło przeciwnościom losu i walczą z ogarniającą ich coraz silniej wzajemną fascynacją, próbując zachować lojalność wobec Blane’a, któremu oboje tak wiele zawdzięczają. Z którym z braci zwiąże się ostatecznie bohaterka ?
(Opis wydawcy)

    Pierwsza część bardzo mnie zafascynowała, ale to, co dzieje się w tomie drugim to już istna petarda!
Na szczęście tom drugi mogłam zacząć czytać zaraz po skończeniu pierwszego i mogłam ukoić rozszalałe emocje- nie wiem, jak przetrwam do czasu, w którym przeczytam trzy kolejne.
Jeśli nie czytaliście pierwszej części, nic straconego- autorka wielokrotnie nawiązuje do wydarzeń z poprzedniego tomu, więc szybko zorientujecie się w temacie.
W moim odczuciu w tej części dzieje się zdecydowanie więcej i jest dużo mniej absurdu i "przekolorowania" rzeczywistości niż poprzednio. Pod tym względem jest zdecydowanie lepiej.
Pomysł na fabułę przypadł mi bardzo do gustu, szczególnie na główny wątek- obrony żołnierza oskarżonego o zabicie cywila na misji pokojowej.
Niewygodni świadkowie znikają jeden po drugim, akcja toczy się szybko i wielotorowo, a główna bohaterka znów pakuje się w kłopoty, z których ledwo uchodzi z życiem.
Mamy strzelaniny, wybuchy samochodów, przystojnych i bogatych mężczyzn (jakże by inaczej), psychicznego prześladowcę i wiele, wiele namiętności. Niemalże widać prądy przeskakujące między bohaterami.
Rozwiązanie zagadki prześladowcy zaskoczy nawet największych detektywów i pewnie tak jak ja stwierdzicie, że tej osoby byście nigdy nie obstawili. No cóż... cicha woda brzegi rwie.
Więź, która łączy braci, jest niezwykle specyficzna i bardzo wymowna, a oni sami różni pod każdym względem, i nie dziwię się, że obaj zawrócili w głowie roztrzepanej pannie Kathleen.

Nadal podtrzymuję swoje zdanie na temat lekkiego stylu autorki i dobrego tłumaczenia Pani Rosłan. Napięcie rośnie z każdą kolejną stroną, i nie sposób odłożyć jej na bok. Książkę czyta się niezwykle przyjemnie. Scen łóżkowych jest wiele, jednak są wyważone i napisane ze smakiem.
Szczegółowe opisy pozwalają bez problemu wyobrazić sobie, jak postępuje tocząca się akcja, śmiało można poczuć, co przeżywają bohaterowie w danym momencie.
Emocje zawarte w tej książce niejednokrotnie mnie wzruszyły, szczególnie końcowe sceny i rozmowa braci. Przyznaję, polały się łzy.

"Zwróć się do mnie" to zabawna, pełna emocji kontynuacja serii o Kathleen Turner. Poniżej znajdziecie odniesienie do recenzji pierwszego tomu.

    Czy polecam?
Oczywiście, że tak. Z wielką przyjemnością przeczytam kolejne trzy tomy. Ekscytująca mieszanka literacka, doskonała, by się rozerwać i poczuć dreszcz emocji na skórze.

POLECAM...

Recenzja pierwszego tomu: NIE ZAWRACAJ

"- On Cię chroni, wiesz? Chroni cię przed wszystkim, co mogłoby cię skrzywdzić.
Widział o tym, lecz teraz, gdy te słowa padły z jej ust, odnalazł w nich nowy, niepokojący sens. Zacisnął szczęki i zbliżył się do dziewczyny. Objął ją ostrożnie w pasie i przyciągnął do siebie. Nie odwracając się, położyła dłonie na jego przedramionach. Trwali tak dłuższy czas, zapatrzeni w mrok. Blane zastanawiał się, o czym myśli Kat- o nim, o nich dwojgu czy o Kadzie. Wreszcie zdecydował się przerwać panujące między nimi milczenie.
- Chodźmy na górę- zaproponował.
Skinęła głową. Ujął ją za rękę, tak małą i kruchą w jego dłoni, i wyszli razem z salonu."
                                     - Tiffany Snow "Zwróć się do mnie"

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu ARKADY.

2 komentarze: