poniedziałek, 27 stycznia 2020

MOTYLE CIEMNOŚCI


    Autor: Krzysztof Langer

    Wydawnictwo: NOVAE RES

    Liczba stron: 262

    Data premiery: 13. 11. 2019


Znalezione obrazy dla zapytania motyle ciemności *Google

    Witam Was serdecznie. Dziś chciałabym poruszyć dość kontrowersyjny temat, dla niektórych wręcz temat tabu... 
Czym jest dla Was śmierć? Czy wierzycie, że po skończonej wędrówce na Ziemi jest coś jeszcze? Ciekawa jestem, jakie jest Wasze zdanie na temat reinkarnacji....
Zapraszam...

    Krzysztof Langer- Z wykształcenia lekarz, doktor nauk medycznych. Sternik jachtowy, wielbiciel snowboardu, narciarstwa, jazdy konnej, motocykli oraz zaawansowanej turystyki pieszej, niemal w każdych warunkach terenowych. Wielki miłośnik świata natury zafascynowany zjawiskiem, jakim jest życie. Wiedzę zawodową pogłębia o zagadnienia psychologii. Gra na gitarze, a instrument ten obok skrzypiec i fletu traktuje jako swój ulubiony.
Autor książek: "Jak wyciągnąć palce z wrzątku", "Kto nie pyta- ten błądzi" oraz "Za wszystko i za nic" 

    Opis wydawcy
Czym jest śmierć? 
Nieodwołalnym końcem istnienia, przejściem do innego wymiaru, sposobem na uwolnienie z okowów przyziemnej codzienności?
Odpowiedzi na to pytanie poszukuje Maria Magdalena, dziewczyna niestrudzenie dążąca do zgłębienia tajemnicy, która od tysięcy lat fascynuje ludzkość. Jej nietypowe zainteresowania wspiera dziadek Zenobiusz, człowiek będący na wyjątkowo wysokim poziomie rozwoju świadomości. Być może wkrótce wspólnie odkryją, że śmierć służy czemuś zupełnie innemu, niż większość z nas byłaby skłonna sądzić...

    Śmierć towarzyszy nam już od urodzenia i wobec niej wszyscy jesteśmy równi...to wiemy na pewno, tylko co się z nami potem dzieje? Czy nasza dusza trafia na zawsze do nieba lub piekła? A może pojawia się na Ziemi pod inną postacią?
Takie pytania nasuwają mi się na myśl po przeczytaniu powieści Pana Krzysztofa. 
Osobiście nie wierzę w niebo i piekło, bliżej mi do stwierdzenia, że kiedyś moja dusza (świadomość) znów się narodzi, no ale czy tak się stanie... zobaczymy, kiedyś.

"Motyle ciemności" to taki trochę filozoficzny wywód o poszukiwaniu siebie i odpowiedniej drogi życia, rozwijaniu swej świadomości i wędrówce duszy poza ciałem. Porusza tematy wiary i jej braku, jednak niczego nie narzuca.

Przyznaję, spodziewałam się czegoś innego, jednak książka naprawdę wciąga.
Czyta się bardzo sprawnie, szczególnie pierwszą połowę, później jest trochę gorzej, ale to moje subiektywne odczucie, po prostu nie lubię przydługawych monologów.
O głównych bohaterach mogę tylko napisać, że są...ale jacy? Trudno ich określić. 
Autor zdecydowanie skupia się na sprawach wyższej rangi niż na opisywaniu ich zewnętrznego wyglądu. 
Moim zdaniem jest to plus, nie skupiamy się na postaci, tylko na tym co akurat w danym momencie chce nam przekazać. 

    Czy polecam?
Tak, jest to jedna z tych książek, które zostają w głowie na dłużej, zdecydowanie otwiera oczy, pozwala spojrzeć na śmierć z innej perspektywy. Trzeba ją przepracować z własnym "JA".

POLECAM...

"- Zdarzenia, których doświadczamy w życiu, tylko pozornie są przypadkowe- powiedział Bogudar- Świat dla nas ludzi- jest jak lustro. Odbija jak w zwierciadle obraz duchowego wnętrza każdego z nas. Jeśli człowiek jest zły- otacza go zło, jeśli dobry- dobro. Gdy emanuje Miłością, otaczający go świat, jego życie, jest usposobieniem Miłości- twierdził szaman."
                                    - Krzysztof Langer "Motyle ciemności"


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu NOVAE RES.  


2 komentarze: