wtorek, 30 czerwca 2020

PUNKT ZWROTNY


    Tytuł oryginału: Turning Point

    Autor: Tiffany Snow

    Wydawnictwo: ARKADY

    Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan

    Gatunek: Sensacja, Romans

    Liczba stron: 400

    Data premiery: 2013 (data przybliżona)

    Data premiery na rynku polskim: 11. 10. 2016


                                           Okładka książki Punkt zwrotny  *Google


        Tiffany Snow (ur.1978) ukończyła University of Missouri- Columbia, osiągając stopnie naukowe z historii i społecznej edukacji. Po wielu latach pracy jako instruktorka i konsultantka w dziedzinie technologii informacyjnych teraz
 zajmuje się pisaniem książek. Jej seria O Kathleen Turner jest hitem wydawniczym na anglojęzycznym rynku, ma entuzjastyczne recenzje w amerykańskiej prasie i miliony fanów na FB.
Tiffany wraz z mężem i dwiema córkami mieszka w Kansas City.
(Źródło: Okładka książki).

    Kathleen Turner nadal pracuje w prestiżowej kancelarii. Po awansie z gońca na śledczego w tajniki nowego zawodu wprowadza ją nikt inny, jak Kade Dennon, z czego jego przyrodni brat Blen Kirk, bynajmniej nie jest zadowolony. Lekcje schodzą jednak na dalszy plan, kiedy okazuje się, że ktoś bierze Kade’a na muszkę. Dotąd nie miał słabych punktów, ale teraz wrogowie znajdują w jego zbroi szczelinę. Jest nią Keathleen dziewczyna jego brata. Nie tylko Kade wchodzi między Kathleen i Blane’a. Przed niedawno odbudowanym związkiem zaczynają piętrzyć się inne przeszkody – Blane z niewiadomych przyczyn podejmuje się obrony człowieka winnego straszliwych zbrodni, w życiu Kathleen pojawia się tajemniczy nieznajomy z przeszłości, a ona sama podejmuje ryzykowne śledztwo w sprawie handlu ludźmi… Kathleen jest zdecydowana rozwijać swoją karierę – niezależnie od tego, czy spotyka się to z aprobatą Blane’a, czy nie. Sprawa, nad którą teraz pracuje, okazuje się znacznie bardziej niebezpieczna, niż można by przypuszczać. Ktoś z bliskiego otoczenia Blane’a gotów jest posunąć się bardzo daleko, byle popsuć jej szyki. Dla Kathleen konsekwencje mogą okazać się gorsze niż śmierć. Kathleen, Blane i Kade muszą odpokutować za stare i nowe grzechy. W rezultacie Kathleen znajdzie się w punkcie zwrotnym… kariery, ale także życia.
(Opis wydawcy)

    Bardzo się cieszę, że po ostatnich mało fascynujących czytelniczych przygodach mogłam wrócić do serii o Kathleen Turner.
Trzeci tom znacznie różni się od dwóch poprzednich, robi się poważniej, a to za sprawą trudnego i bolesnego tematu, jakim jest handel żywym towarem. W notatce od autorki oraz naszego polskiego  wydawcy znajduje się wiele przydatnych wskazówek, oraz adresów stron fundacji, w których można znaleźć pomoc... szczerze chciałabym wierzyć, że nigdy nie będą one potrzebne, ale dobrze mieć świadomość, że istnieją takie miejsca i ludzie gotowi nieść pomoc innym.

Trzeci tom przesiąknięty jest emocjami od pierwszych stron, a zaskakujące zwroty akcji powodują szybsze bicie serca. Jak wskazuje tytuł, bohaterowie znajdują się w punkcie zwrotnym. Muszą określić swoje uczucia, uporać się z przeszłością i spróbować iść do przodu, jednak, zamiast się wyklarować, cała sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana. Bracia nie chcą rezygnować ze swoich uczuć do dziewczyny, stają przeciwko sobie, co wywołuje wiele konfliktów, nie tylko na polu rodzinnym, ale i zawodowym.
Kathleen niby kocha Blane'a, ale jej serce i myśli coraz częściej wędrują w stronę Kade'a, i sama nie wie co z tym zrobić. Niby walczy z tym niechcianym uczuciem, ale z drugiej strony robi wszystko by zbliżyć się do tego tajemniczego i mrocznego mężczyzny. Jej zachowanie momentami było niezwykle irytujące, ale po przeżyciach, które zaserwowała jej autorka, następuje spektakularna zmiana.

Pomysł na fabułę tego tomu bardzo ciekawy. Wątek z uprowadzeniem bardzo dobrze poprowadzony- wręcz czułam na rękach "gęsią skórkę", czytając o piekle sprzedawanych kobiet. Autorka nie owijała w przysłowiową bawełnę, pisząc o gwałtach, brutalnych pobiciach czy nawet zabójstwach na tle seksualnym. Przy lekturze tego tomu pojawiło się wiele łez.
Akcja tak jak i przy poprzednich tomach niezwykle szybka, emocjonująca i niedająca chwili oddechu. Kule, noże i wybuchy przeplatają się w niesamowitym tempie. Nie ma mowy o nudzie, wręcz jest odwrotnie. Zdziwiłam się bardzo, że to już koniec gdy przewróciłam ostatnią stronę
Mnogość postronnych postaci nie wpływa na odbiór głównych bohaterów, nie przyćmiewa ich, ale stanowi dla nich bardzo wyraziste tło. Całość jest spójna i logiczna, utrzymująca ciągłość z poprzednimi tomami. Ponownie dałam się zaskoczyć, typując nie tego zbira, który okazał się parszywym robakiem. Kryminalne wątki i zwroty akcji są olbrzymim plusem tej historii.
Nadal trzymam się zdania, że jest to bardzo dobra seria i zostanie jedną z moich ulubionych.
Ciekawa jestem bardzo jakie przygody czekają na tę zabójczą trójkę, w dalszych dwóch tomach.

    Czy polecam?
Oczywiście, że tak. Seria o Kathleen Turner to niezwykle wybuchowa mieszanka. Zarówno pasjonat dobrego kryminału jak i gorącego romansu znajdzie w tych książkach coś dla siebie.

POLECAM...

Tom I "Nie zawracaj"

Tom II "Zwróć się do mnie"


"Leżałam na twardym posłaniu w brudnej izbie z klepiskiem zamiast podłogi. Byłam przytomna, lecz bezwolna. Od jak dawna? Nie wiedziałam. Mój umysł pracował niezwykle leniwie, myśli nie układały się w spójną całość. Nie byłam w stanie się poruszyć ani wypowiedzieć słowa. Widziałam jak przez mgłę. Co jakiś czas przychodził mężczyzna z igłą i robił mi kolejny zastrzyk."
                                               - Tiffany Snow "Punkt zwrotny"


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu ARKADY.

2 komentarze: